BMW маниаците се събраха на годишен национален събор в Пловдив
Близо 2000 почитатели на марката BMW се събраха от 5-ти до 7-ми май в
град Пловдив. За 5-та поредна година BMW маниаците проведоха своя годишен национален събор. Около 300 расови баварски машини от цялата страна взеха участие в разнообразните конкурси и състезания, организирани от BMW Клуб България на автомобилна писта "Дракон". Шампион в атрактивното италианско надбягване стана Али Шакрун от София. Той направи най-бърза обиколка на пистата с време 69 секунди. Автомобилът на победителят е тунинговано BMW 325, колата е подготвена специално за писта, олекотена е с около 300 килограма като по този начин общата маса на машината е едва 800 кг. Заедно с това двигателят е подсилен с помощта на спортен разпределителен вал, специални бутала и електроника като очакваната мощност е около 250 конски сили. На събитието присъстваха както съвсем нови BMW модели, така и някои класически модели, произведени в началото на 70-те години.