Отбелязаха 20 години от взрива в атомната централа Чернобил с нощно бдение пред министерството на Овчаров
Националната коалициа "АЕЦ БелеНЕ!" отбеляза 20-годишнината от трагедията в Чернобил с нощно бдение пред икономическото министерство. Точно в 1,23 часа през ноща, времето на взрива в централата, екоактивистите запалиха десетки свещи пред сградата на министерството и започнаха мълчаливо бдение до сутринта в очакване на Румен Овчаров. Министърът простигна около 8,45 и за кратко изслуша предупрежденията на активистите за опасностите, които крият атомните електроцетрали. На акцията станаха свидетели и група немски бизнесмени, дошли на официално посещение във ведомството на Овчаров. Еколозите не пропуснаха да обяснят и на тях заплахата от атомните централи. 26.04.2006