Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Ученици от Бургас и Стара Загора демонстрираха страхотни футболни умения този уикенд
Този уикенд станаха ясни имената на финалистите от още два региона, част от ученическото първенство по футбол „Купата на Coca-Cola”.  За участие в тазгодишния финал на турнира се класираха отборите на СУ "Димчо Дебелянов" от Бургас и 4-то ОУ "Кирил Христов" от Стара Загора.

В съботния ден футболният празник се състоя в Бургас за пета поредна година. 27 отбора се включиха в надпреварата, а по време на мачовете завидни умения на зеления терен показаха и отборите на СУ „Любен Каравелов“ (Несебър) и бургаските ОУ „Петко Р. Славейков“ и СУ „Добри Чинтулов“, които се класираха съответно на второ и трето място.

Старозагорци също се представиха блестящо по време на полуфинала на шампионата за региона, като второ място заеха 4-то ОУ "Васил Левски", Чирпан, а момчетата от 2-ро ОУ "Петко Р. Славейков" и 5-то ОУ "Митьо Станев" си поделиха третото място.

По традиция за всички фенове на красивата игра, дошли да подкрепят състезаващите се отбори, бяха организирани забавни предизвикателства. Момичетата и момчетата, които се включиха в тях, си тръгнаха със страхотни награди. Освен това, най-запалените фенове на FIFA, имаха възможност да се включат в специалния FIFA турнир, който се провежда паралелно с мачовете на игрището. Най-добрите FIFA играчи от всеки град също ще пътуват за финала на „Купата на Coca-Cola” през юни в Русе, за да демонстрират уменията си по виртуален футбол.

Футболните срещи продължават и през май и юни. В първата събота на май Велико Търново ще излъчи своя финалист, а уикенд по-късно (13-ти май), ще стане ясно и името на най-добрите момчета на терена от варненска област. Последните два полуфинала ще се състоят на 27-ми май в София и 3-ти юни – в Русе.