Кметът на София Бойко Борисов официално обяви римския си колега Валтер Велтрони за почетен гражданин на София. Велтрони получава отличието заради съдействието на римската община в даването на сграда за български културен и информационен център до площад "Свети Петър" във Вечния град. На срещата уточниха, че има възможност и български емигранти, живеещи в Рим да имат свой представител в общината. Кметът разгледа и историческите руини в подземията на общината, където се е намирал първият общински съвет на града. 27.02.2006 |