С част от спектакъла „Ритъм” на Андрей Баташов и коктейл в Археологическия музей изпратиха артистите, част от делегацията за Дните на българската култура в Рим. Форумът ще се проведе от 26 февруари до 1 март в „Ла Палма Клуб Фанданго” във вечния град по инициатива на Българския културно-информационен център (БКЦИ) и Асоциация „Феникс”. Дните се провеждат под патронажа на Ангел Марин, вицепрезидент на Република България, министър Стефан Данаилов, посолството на България в Италия и Община Рим. Проектът има за цел да популяризира българската култура в Италия и да подпомогне събирането на средства за реставрацията на сградата, която БКЦИ получи като дарение от Община Рим за 99 години. Сред членовете на делегацията са Теодоси Спасов, Андрей Баташов, Иван Яхнаджиев. Заместник-министърът на културата Иван Токаджиев дойде да пожелае успех на родните артисти. 17.02.2006 |