Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Колоездачът Николай Михайлов спечели „Изкачването на Витоша“
След вчерашната си победа за „Купа Долчини“ колоездачът Николай Михайлов спечели и „Изкачването на Витоша“ днес.  Той преодоля 20 километровото изкачване от Националния исторически музей до хижа „Звездица“ за 49.48мин. Втори се класира Станимир Чолаков, а трети испанецът Мартин Лестидо от румънския отбор „Tusnad“.

Повече от 200 състезатели, разделени в 7 категории, от 9-годишни до почити пределна възласт взеха участие в третото поредно издание на “Изкачването на Витоша” организирано от българската марка велосипеди „Драг“ и фирмата за спортна екипировка „Долчини“. Възроденото от преди 20 години легендарно състезание се превръща в традиция сред аматьори и професионалисти вече и с чуждестранно участие.