Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Юношите ни се класираха за еврпейско първенство след победа срещу Чехия
Юношеският национален отбор на България до 19 години ще играе на финалите на Европейското първенство в Унгария през юли.

Снощи възпитаниците на Александър Димитров победиха с 2:0 отбора на Чехия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Головете реализираха Никола Колев (52') и Антонио Вутов (61'), а в 69-ата минута Александър Любенов спаси дузпа, с което съхрани аванса на младите "лъвчета".

"Трикольорите" постигат втори пореден успех в квалификациите, след като преди два дни надделяха с 2:1 над Швеция.

В същото време - в Стара Загора, Швеция победи Италия с 3:1, което гарантира първото място на България. Дори да загубят от "скуадра адзура" в четвъртък на стадион "Берое", нашите няма как да бъдат изместени от върха, тъй като спечелиха преките двубои срещу чехите и шведите, които излизат едни срещу други в последния мач.