БСП провежда днес 48-ми Конгрес на партията. Формацията на президента Георги Първанов АБВ от самото си начало е замислена като политически проект, конкурентен на БСП. Това обвинение отправи лидерът на социалистите Сергей Станишев по време на заседанието на конгреса.
"Бяхме изненадани от засада, бяхме ударени в гръб, знакови имена на левицата оглавиха нов проект и, по всичко личи, че на предстоящите избори ще се борят за гласовете на леви избиратели, в това число и за наша сметка. Време е обаче делегатите на Конгреса и цялата партия да знаят, че от самото си зачеване АБВ е замислено не като дискусионен форум за управленски идеи или инструмент за разширяване на политическо влияние и приобщаване, а като ясен политически проект, конкурентен на БСП”, заяви Станишев.
Сред гостите на заседанието е премиерът Пламен Орешарски, министри, 32-ма посланици, представители на дипломатическия корпус, коалиционни партньори. Председателят на ДПС Лютви Местан също е в първите редици на гостите на конгреса. 08.02.2014 |