 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Столичният Дом на киното ще показва най-новите дигитални и 3D филми
|
Директорът на „София филм фест” откри обновения Дом на киното в столицата. Киното отново отваря врати след кратък ремонт и модернизация на техниката и така вече разполага с модерна дигитална техника. Киномани, дошли на откриването, имаха възможност да се убедят сами в качеството на изображението и картината и звука с 3D филна на Вим Вендерс „Пина”. Самият режисьор на филма се честити на зрителите новата придобивка със специално видеооръщение изпратено от Бразилия, където снима в момента.
Ремонтът е извърщен благодарение на получената подкрепа от ИА „НФЦ” за показ на български и европейски филм, от програма МЕДИА на Европейската комисия, както и със съдействието на „Барко” и „Динакорд”.
23.02.2013 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|