10 км от старите релси в района на жп гарата в Димитровград ще бъдат демонтирани до края на седмицата. Релсите и траверсите по три от гаровите коловози ще се демонтират с помощта на пътополагаща машина с товароподемност 100 тона. Работата по отстраняването се извършва от варненската фирма “Трансстрой”, подизпълнител на гръцката “Терна”. През следващите дни работата ще продължи по първи и втори коловоз, обясниха от фирмата. Старите релси са с маса 49 кг на линеен метър, новите са 60-килограмови и с еластични връзки. Румънска фирма пък работи по демонтажа на електрическите стълбове край трасето.
Движението на влаковете през димитровградската жп гара ще продължи. Композициите обаче ще спират на последните три – най-отдалечени от перона коловози. За целта от 8 декември ще влезе в сила ново разписание на влаковете, което все още се уточнява.
Реконструкцията в района на димитровградската жп гара се извършва във връзка с изграждането на високоскоростната линия до Свиленград. В средата на ноември от “Терна” получиха строителното разрешително. Предстои и реконструкцията на жп надлеза до водната кула в града. 04.12.2012 |