 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Гордостта на социалистическите велосипеди още е в движение през 21 век
|
Велосипеди от миналия век още обикалят улиците на София. Произведение на ловешкия завод "Балкан" беше забелязано на столичния булевард "Патриарх Евтимий" преди няколко дни в перфектен вид. "Балканчетата" се произвеждат от 1957 година по техническа документация на велосипедния завод в гр. Харков, СССР. Последните произведени модели са в края на 80-те години на ХХ век. През 1976 година е произведена лукзозна портида големи велосипеди "Балкан " с главини с три скорости и контра, и моделът е струвал 165 лв, почти два пъти по-скъпо от другите велосипеди с контра по 85 лв. Сегашните 40-годишни нямаха особен избор на велосипеди за разлика от сега, а "Балканчето" беше мечта за всяко хлапе. 15.05.2012 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|