Премиерът Бойко Борисов и министрите Лиляна Павлова, Ивайло Московски и изпълнителният директор на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров, направиха днес символична първа копка на ЛОТ 4 от автомагистрала "Струма", по трасето Сандански - Кулата.
Събитието благослови Неврокопският митрополит Натанаил. На церемонията присъства и посланикът на Гърция у нас Трасивулос Стаматопулос.
"АМ "Струма" е най-екологичната в страната ни. Тя ще доведе до изключителен възход на региона. Спазени са всички европейски изисквания на еколозите - с убежище за прилепи и с тунели за костенурки", заяви министър-председателят Бойко Борисов. "Искам с археолозите и еколозите да сме в дружба. За да спазим срока за изпълнение на строителството, който е 23 месеца, апелирам работниците да започнат още днес", призова Борисов. 05.04.2012 |