Днес стартира единадесетото издание на Дни на Майкрософт. Тази година екипът на компанията дава възможност на участниците в конференцията да се запознаят с последните решения в областта на новите технологии, да създадат нови контакти с колеги и партньори, както и да се насладят на различни по вид забавления. Събитието се провежда на 28 и 29 март 2012 в кино „Арена Младост”, София.
Акцентите на Дни на Майкрософт 2012 са Windows 8 Consumer Preview и Windows Server “8” Beta, най-новото в SQL Server 2012, Windows Azure и Office 365, бъдещите технологии за разработка на приложения (Visual Studio 11 Beta, .NET Framework, HTML5) и технологиите за изграждане на ефективна облачна инфраструктура - System Center 2012, както и последните акценти в областта на потребителските продукти Windows Phone и Kinect.
Преди старта на официалната програма, представителите на медиите бяха поздравени от Георги Ранделов, изпълнителен директор на Майкрософт България, в специално изградения медиа център. „От 1975 г. до сега ние създаваме решения, които промениха както ИТ света, така и живота на потребителите. Тази година, обаче, всичко започва отново – 2012 г. ще бъде емблематична за представяне на най-новите продукти и решения, които ще преобърнат представите и ще направят работата и ежедневието ни по-лесни”, каза пред журналистите г-н Ранделов.
Основните лектори, които откриха Дни на Майкрософт 2012, бяха Андреас Хартл (Andreas Hartl) - главен оперативен директор в Майкрософт за Централна и Източна Европа и Майкъл Плат (Michael Platt) - директор платформи за разработка.
Андреас Хартл, представи визия за облачните технологии (private и public cloud) и реални примери от България за компании, които са предпочели продуктите на Майкрософт за изграждане на такъв тип инфраструктура.
Едновременно с лекцията на Андреас Хартл, във втората зала на откриването, Майкъл Плат, запозна присъстващите с начина, по който продуктите на Майкрософт и в частност Windows 8 Consumer Preview са в непрекъснат синхрон с динамичната софтуерна индустрия, надграждайки съществуващи умения и инвестиции.
В програмата на Дни на Майкрософт 2012 има над 60 сесии, изнесени от над 40 световно доказани лектора от България и чужбина. 28.03.2012 |