Хардкор групата KORN е първият хедлайнер на главната сцена на петото издание на най-големия музикален фестивал в България SPIRIT of Burgas. Tази година феста ще се проведе на 3, 4 и 5 август. Световноизвестните музиканти ще разтърсят Централния плаж на Бургас на 5 август. Това обявиха днес организаторите на фестивала – Община Бургас и екипът на SPIRIT of Burgas, които подписаха и нов договор за следващите 4 години.
За първи път SPIRIT of Burgas ще си партнира с най-големия фестивал за електронна музика в България Solar, който ще обогати стилово музикалната програма с най-популярните звезди от света на електронната музика. На 3-ти август зад пулта на Solar Dance Arena ще застане транс иконата Armin van Buuren, на следващия ден техно звездата Richie Hawtin, а финалът е запазен за най-обичания хаус диджей у нас – Mark Knight.
В най-скоро време предстои да бъдат обявени и други хедлайнери на фестивала, както и кои ще са артистите на останалите сцени. Българското участие за момента се оглавява от Brazz ViliDJ, които ще се качат на изцяло обновената джаз сцена.
Освен традиционните главна сцена и Jack Daniel’s Rock Stage, тази година на SPIRIT of Burgas ще има и три нови сцени: Solar Dance Arena, BraZZoBraZZie и Hip Hop сцена.
Solar ще има собствена сцена - Solar Dance Arena, към която ще има и отделен вход. Всеки от 3-те фестивални дни Solar Dance Arena ще представя стилово различни артисти. Качеството на подбора е гарантирано от екипа на легендарния столичен клуб Yalta.
15.03.2012 |