Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Село Бисер се прости с жертвите на наводнението
Премиерът Бойко Борисов пристигна днес в село Бисер за погребенията на четиримата загинали при бедствието на 6 февруари. Опелото в църквата "Св. св. Кирил и Методий" извърши старозагорският митрополит Галактион, заедно със свещеници от региона. 

Приятели и близки на жертвите от село Бисер си взеха последно сбогом с Иванка Карамфилова, Георги Сираков, Христо Христов и Ангел Стоянов. Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов и областният управител на Хасково Ирена Узунова също бяха в църквата и положиха цветя и венци.

Село Бисер е заредено с дърва за няколко седмици. МВР с военна полиция денонощно обикаля имотите на хората. Описани са 89 къщи, 39 са проблемни. До 10 дни ще има решение дали те ще бъдат съборени. Около 400 000 лв. допълнително ще бъдат събрани за нуждаещите се хора от селото. Над 180 хиляди лева са събрани в помощ на пострадалите от бедствията по банков път от БЧК.

Освен четиримата загинали, има едно семейство, което все още е в неизвестност. Тяхното издирване продължава. Продължава издирването и на семейство Георги и Недялка Бойчеви, което в понеделник бе отнесено от водите на река Марица при срутването на моста между селата Малки Воден и Бориславци.
09.02.2012
Share

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2025 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz