Днес е първият учебен ден. Общо 63 000 първолаци тази година за пръв път ще прекрачат прага на училището.
Президентът Георги Първанов откри новата учебна година и посрещна първокласниците в VI СОУ "Иван Вазов" в квартал "Струмско" в Благоевград. Той приветства малките ученици и връчи почетния знак на държавния глава на директора Димитър Арабаджиев. "Няма друга нация в света, която да има три празника, посветени на духовността. Днес е точно такъв празник, редом с 24 май и 1 ноември. Знанието е сила, по-мощна от меча и оръжието. И това е доказано многократно още в далечната ни история", заяви Първанов.
С химна на България и издигане на националния флаг тази сутрин във всички 87 училища в Хасковска област бе открита новата учебна година. Най-тържествен бе деня за 2 204-мата първолаци, които бяха посрещнати с цветя и балони.
Учениците в Гимназията за чужди езици "Екзарх Йосиф Първи" в Ловеч посрещнаха началото на новата учебна година със замесване на хляб. По стар български обичай, за да е добра и спорна годината те замесиха насъщния, за да може да пожънат успехи в училището и живота. Традиционното менче с вода лисна новата областна управителка Ваня Събчева. 15.09.2011 |