Отборът на „Лукойл Академик” победи „Левски” в изключително интересен и зрелищен финален мач в зала „Универсиада” и е новият носител на „Купа България Леденика” 2011 по баскетбол за мъже. „Студентите” детронираха носителя на трофея за последните две години след успех само с точка разлика – 81:80. Сблъсъкът предложи много емоции на зрителите и е определено най-добрият на българските терени от доста време насам. Всичко се реши в последните две атаки на срещата, а страхотно впечатление направи играта на Божидар Аврамов, който вкара 7 тройки, както и на капитанът на "студентите" Тодор Стойков. От „сините” се открояваше Арън Харпър, който за пореден път показа огромната си класа. Така след този оспорван финален мач „Лукойл” продължава да е без загуба срещу български отбор през този сезон и спечели купата за девети път в историята си след двегодишно прекъсване. 15.03.2011 |