Събития
LG представи Е90 - най-тънкият монитор в света до момента
|
LG Electronics представи нова категория SUPER LED монитори със светодиодно задно осветяване - LED backlight. Сред устройствата, част от тази категория, е и Е90 - най-тънкият монитор в света до този момент. Останалите продукти в новата LED категория са мониторите Е81, M50, IPS1 и IPS6.
LG продава монитори в България от 2001 година. Компанията винаги е била един от водещите производители със значителен пазарен дял и присъствие. В края на септември 2010 пазарният дял на LG при мониторите е 21%, което прави компанията вторият най-голям доставчик на монитори в България. Ценово ориентираните пазари, какъвто е и българският, регистрират ръст на продажбите на 22 инчови екрани. В същото време продажбите на LED екрани отбелязват увеличение всеки месец. Мониторите с ТВ тунер стават все по-популярни, което води до ръст на дела им до 45% от всички продажби на LG монитори в страната.
SUPER LED е не само име на категория на мониторите със светодиодно задно осветяване (LED backlight). Тя включва продукти с високо качество на картината, първокласен дизайн, изобилие от цветове и добре познатите ползи от LCD мониторите с LED подсветка. Продуктите, които ще се продават под марката SUPER LED предлагат по-добро качество в следните категории: супер тънък дизайн (мониторът E2290V), супер широк ъгъл на гледане (IPS6 и IPS1) и супер качество на картината (E81 и М50).
Всички монитори на марката се ползват от сервизната програма „Zero pixel“. Тази програма дава възможност на всеки клиент, закупил LG дисплей, да го върне в рамките на 72 часа след покупката, ако открие неработещ пиксел. „Zero pixel” важи за абсолютно всички модели на LG, независимо, от техните параметри и цени, като дефектния монитор трябва само да се върне при търговеца, от който е бил закупен. 10.02.2011 |
|
Share |
|