Mинистърът на културата Вежди Рашидов бе удостоен със званието Почетен гражданин на Димитровград на тържествена церемония в театър "Апостол Карамитев". "Благодаря ти, Димитровград! Аз винаги ще се връщам тук", заяви Рашидов, цитирайки поета Пеньо Пенев: "Моят път през Димитровград мина...". За таланта на Вежди говори президентът на България (1992 - 1997) Желю Желев. "Вежди не е само голям скулптор, той не е политик, той е държавник", посочи Желев и му пожела да запази високите хоризонти, до които е достигнал.
Аргументите от докладната за връчване на званието "Почетен гражданин" на Вежди Рашидов прочете председателят на общински съвет Катя Чалъкова. Почетният знак му бе връчен от кмета Стефан Димитров. Сред гостите на церемонията бяха министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев, заместник-министърът на спорта Иван Ценов, депутати, областният управител Румен Данев, общински съветници и граждани. 03.09.2010 |