Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Заловените при акция „Акцизите" нанесли щети на държавата за милион лева
Полицейска акция под кодовото име „Акцизите" се проведе вчера на територията на Сливен, съобщи днес директорът на полицията комисар Чавдар Божурски. Полицията е работила около месец по сигнал от сектор „Икономическа полиция" за търговия на алкохол с фалшиви бандероли. Вчера служителите на МВР са влезли в стопански двор в сливенското село Камен. Дворът е собственост на Георги Я. от Сливен, но е отдаден под наем на 50-годишният Тодор Д. от Стара Загора. В момента на провеждането на акцията в двора имало два ТИР-а, натоварени с кашони с високоалкохолни напитки, произведени от карнобатския завод „Сис индъстрис". Полицията е иззела 500 палета или 250 хиляди бутилки водка, уиски, джин, бренди, ракия, мента. Иззетите количества алкохол били облепени с акцизен бандерол. Нанесената щета на бюджета от невнесения акциз е 1 млн. лв., допълни комисар Божурски. За 24 часа в РПУ-Сливен са задържани 32-годишният Златко П., 46-годишният Мехмед М., Румен С., Юлиян Б. и Николай Л. - на 24 години, и 37-годишната Йорданка С. Всички те са от Карнобат и работят на трудови договори в завода. Освен тях е задържан и 50-годишният наемател на стопанския двор в село Камен Тодор Д. от Стара Загора. Образувано е досъдебно производство.
01.06.2010
Share
Сливен - Търговия на алкохол с фалшиви бандероли
01.06.2010
тегло: 405 KB
размери: 1339X2000 px
автор: Пресцентър МВР
Сливен - Търговия на алкохол с фалшиви бандероли
01.06.2010
тегло: 469 KB
размери: 1339X2000 px
автор: Пресцентър МВР
Сливен - Търговия на алкохол с фалшиви бандероли
01.06.2010
тегло: 330 KB
размери: 1339X2000 px
автор: Пресцентър МВР
Сливен - Търговия на алкохол с фалшиви бандероли
01.06.2010
тегло: 453 KB
размери: 1339X2000 px
автор: Пресцентър МВР

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz