Полицейска акция под кодовото име „Акцизите" се проведе вчера на територията на Сливен, съобщи днес директорът на полицията комисар Чавдар Божурски. Полицията е работила около месец по сигнал от сектор „Икономическа полиция" за търговия на алкохол с фалшиви бандероли. Вчера служителите на МВР са влезли в стопански двор в сливенското село Камен. Дворът е собственост на Георги Я. от Сливен, но е отдаден под наем на 50-годишният Тодор Д. от Стара Загора. В момента на провеждането на акцията в двора имало два ТИР-а, натоварени с кашони с високоалкохолни напитки, произведени от карнобатския завод „Сис индъстрис". Полицията е иззела 500 палета или 250 хиляди бутилки водка, уиски, джин, бренди, ракия, мента. Иззетите количества алкохол били облепени с акцизен бандерол. Нанесената щета на бюджета от невнесения акциз е 1 млн. лв., допълни комисар Божурски. За 24 часа в РПУ-Сливен са задържани 32-годишният Златко П., 46-годишният Мехмед М., Румен С., Юлиян Б. и Николай Л. - на 24 години, и 37-годишната Йорданка С. Всички те са от Карнобат и работят на трудови договори в завода. Освен тях е задържан и 50-годишният наемател на стопанския двор в село Камен Тодор Д. от Стара Загора. Образувано е досъдебно производство. 01.06.2010 |