„Минута е много” отпразнува своята 30-годишнина в ефир
Най-дълго просъществувалата телевизионна игра, „Минута е много” отпразнува вчера своята 30-годишнина в българския национален ефир. Екипът на предаването, авторът Лилия Райчева, водещите Петър Вучков и Стефан Спасов посрещнаха гости и приятели сред които се отличаваха бившите генерални директори на БНТ Иван Славков, Хачо Бояджиев и Кирил Гоцев, актрисите Бойка Велкова и Деси Тенекеджиева, Станислав Яневски (Виктор Крум от сагата за Хари Потър). Специални поздравления поднесоха Иво Атанасов от името на Георги Първанов и Димитър Цонев, заместник-директор на БНТ1.
„Минута е много” излиза за пръв път в ефира на БНТ на 22 февруари 1980 година, а през 1987 празнува стотното си издание, обявено за последно. През 1992 предаването е възобновено по покана на БНТ и до днес се радва на неспирен интерес. 23.02.2010