 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Стартира второто издание на социалната кампания „Алкохолът е лош шофьор” на “Каменица” АД
|
Днес стартира второто издание на социалната кампания за отговорно шофиране „Алкохолът е лош шофьор”. Неин инициатор и организатор е “Каменица” АД и “Каменица 0%” - единствената безалкохолна марка бира, произвеждана в България. Кампанията е провокирана от големия брой пътнотранспортни произшествия в следствие употреба на алкохол. Официално кампанията стартира със специално събитие за медии на картинг писта в столичния комплекс „Дианабад”. На събитието присъстваха Любомир Христов, директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” към Министерство на транспорта, Драган Радивоевич, генерален мениджър на „Каменица” АД и Атанас Ошавков, директор правни въпроси и корпоративни комуникации в Каменица АД. След като имаха възможност да опитат „Каменица 0%” и преминаха през дрегер тест, за да се уверят, че промилите алкохол в кръвта им са нула (0), журналистите шофираха картове в специално организирано за тях състезание.
Първото място в зае Калин Дедиков от списание „Autobuild”, втори се класира Емил Грозданов от списание "4x4", третото място зае Драгомир Антонов от в-к "Телеграф". Акцент в тазгодишното издание на „Алкохолът е лош шофьор” е превенцията. Кампанията планира първата по рода си акция „Бирен патрул”. Акцията ще се проведе в заведения в столицата, в няколко последователни уикенд вечери. Специални промо екипи ще „патрулират” в заведенията и ще дават възможност на всеки посетител, който си тръгва и възнамерява да шофира, да тества чрез дрегер промилите алкохол в кръвта си. 16.11.2009 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|