Ден преди отпътуването си за Москва, културният съветник на българската амбасада в руската столица и народен артист на България Бисер Киров, отпразнува удостояването си със званието заслужил артист на Русия с изискана вечеря в култовия локал на културния център на московска област в София - «Ла страда». Информация на ухо: с царски блини с червен хайвер, пелмени, сьомга, сельодка, 12-годишна класна водка, червени вина от лимитираната селекция Bicycle на изба «Карнобат» и френско шампанско, заедно с Бисер си угодиха: познатият меценат Пламен Тимев – Ганди - официален представител на ФКП „Союзплодимпорт”(собственик на емблематичните кристални елексири „Столичная” и „Московская”), поп-палавницата Кристина Димитрова, актьорът Андрей Баташов. Нареченият от президентa Дмитрий Медведев, «най-знаменит българин в СССР» е първия наш сънародник, получил престижното признание за голям принос в развитието на руско-българското сътрудничество и творческата си дейност.
Автор:Агенция „Тенев”
15.11.2009 |