Събития
Прокуратурата в Бургас поиска отстраняване от длъжност на задържания инспектор по труда
|
Прокуратурата в Бургас поиска отстраняване от длъжност на задържания служител на ОИТ Бургас. Органите на реда арестуваха вчера старши инспектор Евгени Блажев в кабинета му с 1000 лева, поискани от собственик на заведение от региона. При обиска са открити предварително описаните банкноти, както и документи, доказващи съпричастността на Блажев към извършеното престъпление. По време на разследването са използвани СРС.
Евгени Блажев е поискал парите от проверявания работодател, за да не му състави акт за над 10 000 лева при установени повече от едно нарушения, съобщи директорът на инспекцията Павлин Васков. Сигналът срещу него е подаден в ДАНС от самия Васков, който уточни че въпреки това проверката на заведението ще продължи. От полицията информират, че са установени и други случаи на злоупотреба със служебно положение, допуснати от задържания инспектор. Един от тях е документиран от служители от ДАНС. Евгени Блажев работи в Инспекцията по труда от три години. Има Джип "Лексус", при положение, че средната заплата на един старши инспектор е 450-500 лева, коментира Васков. От началото на годината в ГД ”Инспекция по труда” са подадени сигнали срещу 28 инспектори от 16 областни дирекции в страната, съобщи пък изпълнителният директор Румяна Михайлова. 29.09.2009 |
|
Share |
|