В градинката около Морското казино и сцена „Раковина” в морската столица, започва фестивалът за улична култура Va a Seagarden street. Тази година той е под мотото „Ще пазя Морската градина за нас!” Фестивалът е продължение на състезанието oт морска гара – „Среща на стиловете”, като идеята е да се превърне в традиционен и ежегоден фестивал на уличната култура, събиращ местни street формации с приятели от страната, съобщи Диян Иванов, зам.-председател на сдружение „Миманса”. 280 спортисти и артисти от различни субкултурни жанрове са заявили желание да участват във феста. 11.09.2009 |