Емблематичните за София дървета - кестените, цъфнаха за втори път тази година. Зоркото око на фоторепортер на БУЛФОТО улови рядкото явление в столичния квартал „Яворов”. Цветовете на кестена цъфтят през април-май, а конкретно дивия или конския кестен има стойност на декоративно, лечебно и медоносно растение. Според народните вярвания цъфналите кестени през есента предвещават сурова зима. 10.09.2009 |