Левски за пореден път демонстрира своето евробезсилие, след като загуби с резултат 1:2 домакинския си мач с унгарския шампион Дебрецен, в 4-ти квалификационен кръг на Шампионската лига. Головете за победителите вкараха Ласло Боднар през първата част и Петер Цвиткович след почивката, а за „сините” се разписа Седрик Бардон. Дебрецен тотално надигра българския шампион и съвсем заслужено и закономерно се поздрави с успех. Статистиката показва пълно превъзходство за гостуващия тим - 24 срещу 13 удара към вратата в полза на унгарците. Гостите започнаха активно срещата и наложиха превъзходство в центъра на терена. В 12-та минута Ласло Боднар с изключително силен удар от 35 метра препарира Георги Петков. Впоследствие благодарение на своя късмет, гредата и комичните изяви на Кулибали Левски отърва погром още през първото полувреме. „Сините” отговориха с две положения, но от 3-4 метра Бижутера не уцели вратата. В началото на втората част атака на Зе Соарес по дясното крило завърши с пас към Бардон, а французинът с хубав удар изравни - 1:1. Вместо това да даде сили на футболистите на Ратко Достанич, те се успокоиха и в края на мача Дебрецен отново взе инициативата. Гостите успяха да достигнат до няколко опасни мелета пред вратата на Петков и отбелязаха своя втори гол чрез Цвиткович в 76-та минута.
За успокоение на „сините” фенове може да послужи фактът, че имаше реална възможност Левски да се изложи с Дебрецен още в първия си мач в Европа, когато вместо унгарците срещна туристите от Сант Жулия. 20.08.2009 |