 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Разрушиха бунгалата на къмпинг "Златна рибка" край Созопол
|
Тази сутрин багери разрушиха бунгалата на къмпинг "Златна рибка" край Созопол. Акцията е започнала в 6:15 часа, разказа управителят на къмпинга Жеко Калъчев. Той обясни случая с това, че има спор за около 20 декара от терена. "Златна рибка" е разположена на 73 декара и е собственост на фирма "Хелио турс". За спорните 20 декара обаче е направена заменка с горски фонд. Те са предоставени на две физически лица. Именно те са предприели събарянето на бунгалата под охраната на служители на фирма "Аркус сигурност". Сега за част от къмпинга има две страни, които разполагат с документи за собственост. Те са предупредени да не предприемат нищо, докато по казуса не се произнесе съдът или докато съдия-изпълнител не въведе една от двете страни във владение на терена. Районният прокурор Ангел Червеняков е категоричен, че днешните действия са недопустими при положение, че има прокурорско предупреждение. Днес двете страни ще бъдат извикани, за да им се връчат предупредителни протоколи. По-късно прокуратурата ще прецени дали събарянето на бунгалата днес е престъпление и акт на самоуправство. Ако се окаже така, вариантите са два - възстановяване на бунгалата или 5 години лишаване от свобода и до 1000 лева глоба. 23.06.2009 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|