Министърът на труда и социалната политика Емилия Масларова откри днес нов Център за комплексно социално обслужване в Стара Загора. Административната сграда събира на едно място дирекциите на Агенцията за социално подпомагане, Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда, Агенцията за хората с увреждания и регионалните офиси на проект „Красива България” и „Европейски фондове, международни програми и проекти”. Четириетажната сграда с площ 7 200 кв. метра осигурява близо 200 модерни работни места на служителите на социалните служби. Стойността на реконструкцията и преустройството на бившата работническа поликлиника по договор е 18 806 601 лева. „За мен днешният ден е своеобразен празник, защото се сбъдна мечтата ми да се подобри административното обслужване на хората в Стара Загора”, сподели областният управител Мария Нейкова. „Всички институции да бъдат в една сграда е предимство, което старозагорци ще усетят много скоро”, добави тя. 25.05.2009 |