Самоделно взривно устройство избухна тази нощ в двора на къща в старозагорския квартал "Лозенец". Няма пострадали хора, от експлозията са изпочупени стъклата на сградата. В къщата живее ромско семейство, което се занимавало с търговия в Полша. Съобщението за възпламененото взривно устройство е получено около 3.30 часа в Районното управление на МВР. По случая работи сектор "Борба с организираната престъпност" при Областна Дирекция на МВР - Стара Загора. 14.05.2009 |