Владимир Ампов – Графа и Акага се пуснаха по диско вълната с новото си съвместно парче „Диско парти”. В столичният пиано бар “Big Apple” популярните родни музиканти изпълниха на живо общия си проект и представиха видеоклип към песента. Средностатистическия меломан веднага би се опитал да съотнесе саунда на „Диско парти” към някой от периодите на жанра диско, но това е почти невъзможно в случая. Акага музикално са заформили парчето на основата на любимото им латино плюс фънк, а Графа е сътворил текст някак си по тинейджърски наивен, наподобяващ „Мандарини”. Ако при положение пък, че песента излиза с вчерашна дата и трябва да носи идеята на съвременния клубен саунд нещата съвсем се разминават с европейските музикални тенденции. Иначе невръстните малчугани заели централно място на сцената в “Big Apple” се зарадваха искрено на „Диско парти”. Промоцията на новото видео уважиха рапърът Кристо, Галя, екс вокалът на „Гравити Ко” Явор Захариев, Свилен от „Остава”, Весела Бонева. 30.04.2009 |