 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Десетки „шофират пияни” на площад „Батенберг” в столицата
|
Нестандартен тестдрайв подпомогнат от „Каменица” АД показа на десетки шофьори какво е да караш пил. Пивоварната и брандът „Каменица 0%” така продължи стартиралата наскоро социална кампания „Алкохолът е лош шофьор”. Два автомобила оборудвани със специални задни колела помогнаха на шофьорите да усетят как колата трудно „влиза в пътя”. Освен това инструктори дадоха на водачите специални очила, които правят симулацията, че си пил още по истинска. Задните колела и очилата действат на ориентацията и реакцията така, както действат 1,1 промила алкохол в кръвта. Стартът на националната кампания „Алкохолът е лош шофьор” беше обявен на официална пресконференция на 13 октомври – Европейският ден за пътна безопасност. Инициативата се осъществява с партньорството на КАТ, СБА и Министерство на транспорта. В рамките на инициативата в шест града в страната са поставени билбордове с различни визии, които представят по нестандартен начин негативните последици от употребата на алкохол. В бензиностанциите от веригата „Ромпетрол” в цялата страна са поставени постери с визиите на кампанията. Посланието на „Алкохолът е лош шофьор” се популяризира и чрез стикери, които партньорите на кампанията КАТ и СБА ще раздават през 2008/2009 година при техническите прегледи и на младите водачи, които тепърва ще вземат свидетелства за правоуправление.
Специално за кампанията „Каменица” АД създаде и уебсайта www.alcoholbaddriver.bg. Той съдържа полезна информация, важни съвети и факти, свързани с употребата на алкохол при шофиране. Уебсайтът предлага отговори на често задавани въпроси и опровергава широко разпространени заблуди по темата. На сайта е качен и специален калкулатор, достъпен и през повечето модели мобилни телефони, който дава възможност на всеки желаещ да изчисли промилите алкохол в кръвта си преди да седне зад волана. 19.10.2008 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|