Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

“Stella Artois Professional Golf Series” отличи най-добрите голфъри във второто издание от турнира
Шампионатът по голф „Stella Artois Professional Golf Series” излъчи най-добрите във второто издание от турнира. Престижната надпревара се проведе тази неделя на голф игрището „Света София” до с. Равно поле и събра 60 голф играчи. Нийл Търли, Емил Калоянов и Кирил Маринов са играчите, спечелили призови места в събитието, организирано от Професионалната голф асоциация. Нийл Търли зае първото място сред професионалистите. Негови подгласници в надпреварата станаха Матю Бейтс и Паскал Симар, заели съответно второ и трето място. Призьор в категорията „Handicap 0/14 Medal Play” е Емил Калоянов. Лидер в „Handicap 15/28 Stableford” е Кирил Маринов, а Калина Маркова зае първото място в специалната категория за дами All Handicaps – „Stableford”. Общият награден фонд, предоставен от Професионалната голф асоциация, за всеки един от четирите турнира е 1000 евро. Класираните на първите три места състезатели ще представят страната ни на Европейското отборно първенство в Испания. В престижната надпревара участват професионални голфъри от повече от 28 държави. Следващият, трети мини турнир, ще посрещне голфърите на 25 октомври, на „Lighthouse Golf Resort”. Последното, четвърто състезание, ще е на 26 октомври, на голф игрището “Blacksearama”, между Каварна и Балчик.