Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

„Черно море” падна с 1:2 от „Щутгарт” в първи мач за Купата на УЕФА
Черно море загуби с 1:2 от Щутгарт в първия мач от първия кръг за Купата на УЕФА, игран пред 3000 зрители на Националния стадион „Васил Левски” в София.  В началото на двубоя гостите имаха леко игрово предимство, но варненци бързо влязоха в ритъм и направиха няколко пропуска. Танко Дяков даде преднина на моряците в 42-ата минута, когато след центриране на Йордан Юруков отляво бе оставен непокрит във вратарското поле на Йенс Леман и с глава отбеляза. В добавеното време на първата част, центриране на Периш отляво намери сам на дузпата Милен Петков, но той стреля слабо в ръцете на Леман. В началото на втората част отборите си размениха по едно положение преди Марио Гомес да изравни в 66-ата минута след неразбирателство в защитата на „Черно море”. В 81-ата минута Ланиг навлезе в наказателното поле на Черно море и почти от аутлинията върна към непокрития Гомес, който отблизо отбеляза второто си попадение в двубоя. Реваншът в Щутгарт е на 2 октомври.