Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

„Литекс” победи „Миньор” Перник и е водач в А група
”Литекс” победи с 2:0 новака в А група „Миньор” Перник в срещата от втория кръг на новото първенство на А група.  Момчетата на Станимир Стоилов сътвориха редица голови положения, но реализираха само две. Така домакините от Ловеч спечелиха трите точки и с пълен актив от 6, оглавиха класирането в родния шампионат. „Оранжевите” опитаха да наложат натиск още в началото на двубоя и закономерно се стигна до гол в 11-та минута. След центриране от фаул на Уелингтом, Станислав Манолев се освободи от пазачите си и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на „Миньор”. В следващите минути играчите на Стоилов показаха, че могат да изпускат отлични положения. На няколко пъти Емил Ангелов излиза на чудесни позиции, но до попадение така и не стигна. В третата минута от даденото от съдията продължение Сандриньо вкара след центриране на Карлос Томе за 2:0.