Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Станка Златева е Спортист на годината, а Мартин Стоев стана треньор №1
Световната и европейска шампионка по борба Станка Златева е спортист номер 1 на България за 2007-а година в традиционната анкета, организирана от Нове Холдинг и спонсорирана от GLOBUL.  Тази година класацията се провежда за 50-ти път. Златева, която за втора поредна година извоюва световната и европейската титла, зае първото място в допитването с 2228 точки. Нейни подгласници са световните шампиони по фигурно пързаляне Албена Денкова и Максим Стависки, които за втора поредна година стъпиха на върха на планетата, но не дойдоха на церемонията да получат наградите си. Другият подгласник на боркинята е световният шампион по класическа борба Явор Янакиев. В десятката намериха място щангистът Иван Стоицов, човекът праплувал Ламанша за рекодните 6 часа, 57 минути и 50 секунди Петър Стойчев, Румяна Нейкова, която ден преди церемонията стана Спортист на Балканите, волейболното чудо Матей Казийски, който поради ангажименти с отбора на "Тренто" не присъства на награждаването, капитанът на националния волейболен отбор Пламен Константинов, вицеолимпийският шампион по спортна гимастика Йордан Йовчев и световният и европейски шампион при борците класически стил Николай Гергов. Десетте най-добри спортисти на България бяха наградени лично от президента на Република България Георги Първанов. Те получиха уникални пластики на скулптура Милко Добрев, както и парични премии осигурени от „Нове холдинг” на обща стойност 135 000 лева.

Селекционерът на мъжкия националния отбор по волейбол Мартин Стоев бе избран за треньор номер 1 на 2007 година в класацията на вестник „Труд”. Той получава приза за втори път. Тази година след Стоев на второ място се нареди Симеон Щерев, който е треньор на световната и европейска шампионка по борба Станка Златева. Третото място остана за треньора на националния отбор по вдигане на тежести Пламен Аспарухов. Под ръководството на Стоев нашият тим спечели бронзов медал на Световната купа и спечели квота за Олимпиадата в Пекин през 2008 година.