Асен Гагаузов откри в Галерията за чуждестранно изкуство изложба на световноизвестния архитект сър Норман Фостър.
В присъствието на премиера Сергей Станишев министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов откри днес в Галерията за чуждестранно изкуство в София изложба на световноизвестния архитект сър Норман Фостър. Един от най-успешните съвременни архитекти, създателят на "Милениум бридж" в Лондон, купола на "Райхстага" в Берлин и обновения стадион "Уембли" пристигна в София заедно с представители на своята компания "Фостър и партньори", за да представи макети и фотоси на своите проекти. Изложбата ще продължи до 15 януари 2008 г. и е част от инициативата «Седмици на европейската архитектура», на която МРРБ е съорганизатор. Преди откриването на изложбата на пресконференция в присъствието на заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството Димчо Михалевски и арх. Георгий Станишев, директор в Международната академия на архитектурата и вицепрезидент на Международната фондация „Яков Чернихов”, сър Норман Фостър разказа за своите бъдещи проекти. 12.12.2007