Актьорът Симеон Лютаков-Simon от варненския драматичен театър подреди фотографска изложба в студиото на "PhotoSynthesis" в морския град.  Снимките на Simon са от пребиваването му в Египет и пустинята Сахара. Творецът е уловил суровата красота на пясъците и топлината на човешкото в този чужд за нас европейците свят. "Арабският свят по свой начин напомня нашата среда и стремеж към самоосъзнаване. Арабите също са разделени в самопреценката за средата си. Пълно е с хора, които искат да избягат от този религиозен делириум, пълно е с такива, които обожават този “комфорт”. Мръсотия – колкото искаш. Лукс – никакъв проблем. Корупция, мързел, охкане и тюхкане – всичко си имаха тези хора. Преместих се няколко хиляди километра на юг и започнах да наблюдавам. Започнах да живея." Това споделя Симо за мотивацията му да направи изложбата. 25.11.2007 |