Министър-председателят Сергей Станишев и министърът на здравеопазването професор Радослав Гайдарски откриха новата сграда на клиниките по инфекциозни болести и хематология в Плевен. На церемонията дойдоха министър Румен Петков, депутати и партньори на здравните заведения. Основният ремонт на сградата е финансиран от Министерството на здравеопазването. То предостави 2 милиона лева за ремонт и оборудване. В клиниката по инфекциозни болести се лекуват тежко болни от Централна и Северна България и пациенти с ХИВ/ СПИН. През здравното заведение, в зависимост от заболеваемостта, преминават годишно между 400 и 800 болни. Клиниката по хематология е основана през 1974 година, тя е един от малкото самостоятелни хематологични стационари у нас. 15.10.2007 |